Технологія приготування їжі для групи АК-25
Урок№ 174 Технологія приготування кремів, Вимоги до якості, відпуск, умови зберігання
Д/з: Складіть короткий конспект с.350-351 та технологічну схему приготуванн якрему київського. Дайте відповіді на питання:
1. Яка основа для приготування кремів?
2. Як приготувати яєчно-молочну суміш?
3.Які вимоги до якості кремів?
Урок№ 175 Приготування чізкейків, шарлотки. Вимоги до якості, відпуск, умови зберігання.
Історія походження страви
Існують різні варіанти появи шарлотки:
- Хтось вважає, що назва десерту походить від імені Шарлотта. Так нібито звали якусь дівчину-англійку, якій закоханий в неї кухар присвятив свій кращий яблучний десерт.
- Англійські кулінари посилаються на старовинні, існуючі понад п'ятсот років, рецепти. Вони стверджують, що назва це співзвучно англійському слову "charlyt". Так називають блюдо зі збитими яйцями, цукром і молоком. Спочатку це був хлібний пудинг з яблуками.
- В Америці шарлотку пов'язують з кухарем, що жив в місті Charlotte. Швидше це вигадка, тому що англійці знали рецепт цієї страви набагато раніше, ніж американці.
- Відомий в 18 столітті француз Марі Антуан Карем створив свою модифікацію шарлотки. Замість хліба в форму викладалося печиво савоярді, а її середина наповнювалася баварським кремом з желатином.
- У Росії ж це блюдо спочатку готували з різних сортів хліба, вимоченого в яєчно-молочної суміші або в розтопленому маслі, з яблуками. Лише сто років тому хліб замінили бісквітним тестом, яке робиться з склянки цукру і борошна, 4 яєць, ванільного цукру, соди, гашеного оцтом, (зараз замість них застосовують розпушувач тесту) і ванільного цукру. Ці пропорції продуктів для шарлотки в наші дні вважаються класичними.
Шарлотка з яблуками: класичний рецепт
Рецепти яблучної шарлотки в духовці
У різних країнах існує безліч варіацій шарлотки з яблуками.
Класичний рецепт
За основу взято рецепт приготування десерту, що існував на Русі більше ста років тому, адаптований до сучасних умов. У ньому використовуються два черствих хлібних батона, 5 яблук сорту Антонівка (або іншого кисло-солодкого сорту), 100 грамів масла півсклянки цукру, один яєчний жовток.
Послідовність приготування страви:
- Хліб без кірок нарізати однаковими скибочками в 1 см завтовшки. Їх розміри і кількість розраховують так, щоб щільно викласти стінки рознімної форми. Краї шматочків скріплюються між собою за рахунок обмакувания їх в жовток.
- Дно форми, виклавши його промаслений пергаментом, потрібно заповнити хлібними скибочками, вирізаючи з них різні фігурки.
- В отриману хлібну форму складають нарізані у вигляді довгих брусків яблука. Перед цим їх кілька хвилин гасять на сковороді у вершковому маслі з додаванням цукру. Щоб сік з фруктів не витікав, яблучні брусочки змішують з сухариками. Роблять їх з раніше зрізаних корок.
- Зверху все це накривають "кришкою" з хліба, на зразок тієї, що закриває дно форми.
- Пиріг печеться в духовці 15 хвилин при температурі 180 градусів.
З яблуками, вершковим маслом і какао
продукти:
- сода,
- кориця,
- 2 ложки какао,
- 200 г вершкового масла,
- три чверті склянки цукру,
- 5 яєць,
- 2 склянки борошна,
- кілограм яблук.
Яйця збиваються з цукром і маслом, потім в суміш поступово додається борошно. Тісто виходить досить густим. Останніми в тісто додаються какао і кориця. Начинка ріжеться великими кубиками і рівномірно розкладається в тісто. Час випічки - 50 хвилин, а температура - 180 градусів.
Яблука красиво виглядають в шоколадному бісквіті.
Чізкейк Нью-Йорк
Для приготування страви Чізкейк Нью-Йорк використовується наступна сировина: масло вершкове, яйце куряче, цукор пісок, печиво пісочне, сир вершковий, вершки .Технологічний процес.
Технологія приготування:
Печиво перемолоти в крихту, дати олії стати м'яким (не розтоплюючи), з'єднати крихту печива та олію. Дно форми устелити папером для запікання, викласти масу у форму та утрамбувати рівним, рівномірним шаром. Готову основу ставити в розігріту до 185 ° С на 10 хвилин. Після випікання витягнути основу з духовки та дати охолонути. Вершковий сир розмішати з|із| цукром до однорідності, додати|добавляти| яйця, без зупинки акуратно перемішуючи, але не збиваючи. Ввести вершки та перемішати. Готову масу влити у форму із основою. Акуратно розрівняти за формою та випікати 15 хвилин при 190 °С. Після випікання дати охолонути, а потім прибрати у холодильник на 6 годин. Подавати з ягодами та листком м'яти.
Технологічне обладнання: Міксер, терези, піч кондитерська.
Подання: прикрашений свіжими ягодами та м'ятою. Температура подавання: +6°C.
Термін придатності: 62 години в холодильнику з моменту приготування, 15 діб. у замороженому стані.
Зовнішній вигляд: Без пошкоджень, тріщин, прикрашений свіжими ягодами та малиною.
Колір: кремовий. Консистенція: ніжна. Запах: сир, запах ягід і м'яти Смак: відповідний до інгредієнтів, свіжих ягід.
Д/з: складіть конспект та дайте відповіді на питання:
1.Яка особливість приготування чізкейків?
2. Які види шарлотки існують у інших світових кухнях, які їх відмінності?
Урок№ 176 Приготування мусів, вимоги до якості, відпуск, умови зберігання
Складіть конспект с.349 та технологічну схему приготування мусу кавового, дайте відповіді на питання:
1 .Яка основа мусів, чим вони відрізняються від желе?
2 .Які умови та терміни зберігання мусів?
3. Який мус готують на основі манної крупи?
Комментариев нет:
Отправить комментарий